Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 007 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


1% podatku

piątek, 20 marca 2015 11:44

Jak co roku prosimy o wsparcie dla Alusi w postaci 1% podatku. Dla mojej krolewny to jest możliwość wsparcia w postaci turnusów rechabilitacyjnych i prywatnych zajęć logopedycznych, któryc bardzo potrzebuje. Dzieki tym zajęciom Ala czyni ogromne postępy dlatego warto przekazać właśnie na nią swój 1% podatku.

ala na hustawce.jpg

Taka jest właśnie moja Alusia zawsze pełna radości.


Podziel się
oceń
6
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Alusia ma ospę

czwartek, 08 stycznia 2015 12:05

11 grudnia Jaś zachorował na ospę. Miałam nadzieję, że Alusia się nie zarazi, niestety stało się inaczej, bo 26 grudnia pojawiły się krosty i od razu wiedziałam co to znaczy. Jutro miną dwa tygodnie od pierwszych objawów. Wszystkie krostki mają strupki, niektóre już odpadły, a moja dziewczynka ma się świetnie. Alusia przeszła ciężej ospę niż brat, miała więcej krost i dłużej gorączkowała. Ale oczywiście to nie znaczy, że wszystkie dzieci z zespołem gorzej przechodzą ospę. 

A to moja królewna przy choince :

IMG_0006.JPG


Podziel się
oceń
4
1

komentarze (13) | dodaj komentarz

Mam dla was świetną stronkę do nauki i zabawy dla dzieci

wtorek, 09 grudnia 2014 21:09

 

KoloroweZagadki.pl – multimedialne ćwiczenia i gry, uwzględniające potrzeby dzieci z Zespołem Downa

 

Strona główna.jpg

 

           Program multimedialny Kolorowe Zagadki został opracowany z myślą o wsparciu rozwoju i terapii dzieci z zespołem Downa. Pod kątem ich potrzeb tworzone były ćwiczenia, gry i zabawy zamieszczone w serwisie. Jednakże zawartość portalu oraz sposób prezentacji są atrakcyjne także dla wszystkich dzieci lubiących zabawy edukacyjne. Niektóre ćwiczenia mogą być świetną zabawą dla przedszkolaków, a inne będą doskonałym uzupełnieniem edukacji wczesnoszkolnej. Znajdzie się także coś dla maluchów, które dopiero poznają świat.

Uczenie się poprzez zabawę daje szansę na opanowanie wielu umiejętności. Ćwiczenia i gry serwisu Kolorowe Zagadki rozwijają zdolności, nie doprowadzając do znużenia i zmęczenia, gdyż praca przebiega w atmosferze zabawy.

Multimedialne gry i zabawy usprawniają manualnie. Sama obsługa systemu, wymagająca posługiwania się klawiaturą lub myszą usprawnia rękę, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, rozwija umiejętność koncentracji uwagi i spostrzegawczość.

Ćwiczenia i zabawy zostały podzielone na sześć działów: „gry”, „zabawy językowe”, „zabawy logiczne i matematyczne”, „dziecko w społeczeństwie”, „dziecko poznaje świat”, a także na obszerną i udźwiękowioną „bibliotekę zdjęć”. Ćwiczenia można wykonywać po kolei lub też wybrać te, które wydają się najbardziej interesujące.

Atrakcyjność ćwiczeń serwisu Kolorowe Zagadki, ich ładne, kolorowe opracowanie graficzne przyczyniają się do lepszej koncentracji uwagi, a także wydłużają czas skupienia się na zadaniu.

Podsumowując - zadania z serwisu stymulują rozwój poznawczy, a także mobilizują i zachęcają do pracy dzięki możliwości natychmiastowego sprawdzenia prawidłowości wykonania zadania oraz korygowania błędów.

Ćwiczenia pozwalają osiągnąć dziecku sukces premiowany w programie pochwałą, która wzmaga motywację do wykonania zadania, co ma też pozytywny wpływ na samoocenę i wiarę we własne siły.

UWAGA! Dzięki wsparciu Sponsorów, każdy kto zarejestruje się do końca grudnia, otrzyma darmowy 30 dniowy  dostęp do całości programu, bez żadnych zobowiązań.

Dodatkowo – dla czytelników bloga mamy niespodziankę! Każdy, kto zarejestruje się w serwisie i zgłosi się, zostawiając komentarz pod wpisem, weźmie udział w losowaniu jednego z pięciu półrocznych abonamentów. Losowanie odbędzie się 22 grudnia 2014.

Zapraszamy!

www.kolorowezagadki.pl

 

stopka unijna KZ.jpg

 

 


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

1%

wtorek, 25 listopada 2014 20:20

IMG_0021.JPG

Dzięki przekazanym pieniążkom na subkonto Alusi jesteśmy w stanie opłacić prywatne wizyty u logopedy , na hipoterapie i terapię reki. Dzięki waszym pieniążkom stać nas na turnusy rehabilitacyjne.

Dziękujemy

 


Podziel się
oceń
7
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Duże postępy Alusi

czwartek, 16 października 2014 13:50

Dawno nic nie pisałam, ale to dlatego, że sporo się u nas dzieje. Najważniejsze czym się chce pochwalić to kilka słów, które Ala mówi bardzo wyraźnie. Niestety ośrodki rehabilitacyjne ucięły nam ilość godzin zajęć Ali i musieliśmy zacząć opłacać prywatną terapię. Co sobotę chodzę z moją królewną na terapię logopedyczną i terapię ręki, która wspomaga rozwój mowy. A po południami jeździmy na zajęcia hipoterapii. Teraz Ala pięknie potrafi powiedzieć takie słowa: mama, tata, baba, to, ta, tu, nie, ała,  pi, jajo, am, je, pa, Ania, aja (Ala), ja. 

Prawie 3,5 roku czekałam na takie piękne słowa, tym większa moja radość, że czas oczekiwania był taki długi. Alusia jest już bardzo sprawna ruchowo, już nie potyka się chodząc i potrafi ładnie po schodach wchodzić. 

Od sierpnia zaczęła przedszkole i mogę powiedzieć, że odnajduje się w nim wspaniale. Ala poszła do prywatnego punktu przedszkolnego. Pani nauczyciel wspomagająca jest dziennie z Alą przez 3 godziny jest ona oligofrenopedagogiem i ten cały czas wykorzystuje na naukę. Odkąd Ala chodzi do przedszkola zaczęła samodzielnie jeść wszystkie posiłki. Do tej pory super sobie radziła tylko z widelcem, ale jedzenie łyżką sprawiało jej trudność. Temu zaradziła pani Ola z punktu, która nauczyła moją dziewczynkę pięknie samodzielnie jeść. Kolejnym rzeczą do nauki jest picie z kubeczka. Ale jestem pewna, że za niedługo i z tym sobie poradzi. Panie w przedszkolu mają rewelacyjne podejście do Ali. W tym przedszkolu integracja nie jest tylko nazwą, jest faktem. Dzieci w przedszkolu akceptują Alusie i za każdym razem radośnie reagują na jej przyjście. Każdemu życzyłabym takiego miejsca dla dziecka.

 

Ala potrafiła w zamyśleniu wyrywać sobie włoski i czasem je zjadać, a podczas posiłków jej długie włosy wpadały do miski z zupką. Dziennie rozczesywanie ich było katorgą dla mnie i dla Ali, niestety moja dziewczynka nie cierpiała tez mycia głowy, był wtedy straszny płacz i lament.Z tych właśnie względów postanowiłam obciąć jej piękne włoski. Ale w końcu to tylko włosy, w końcu odrosną, a wtedy mam nadzieję i Ala dorośnie do tego, żeby mieć długie włoski. Oto przemiana Alusi:

10723203_787716014626600_1099943581_n.jpg10721444_787716067959928_1948203814_n.jpg


Podziel się
oceń
11
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


O mnie

Mam na imie Alicja urodziłam się 28 kwietnia 2011 roku mam dwóch braci Jasia i Wojtusia aniołka w niebie. Mój tato to Marcin, a mama to Gosia. Wszyscy się kochamy.

W razie pytań każdy może napisać do mnie na adres :
gotw@wp.pl

O moim bloogu

Mam zespół Downa, ale co z tego. Rodzice mnie i tak kochają. A ja jestem czarodziejką, bo zaczarowałam wszystkich.

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl